Napsali o nás

Tentokrát vám k vyjádření nabízíme článek zveřejněný v Nových knihách číslo 23 o Promlkách. Kromě Promlk v rubrice (!)Svět potištěného papíru(!) na str. 29 najdete z internetových časopisů i Dobrou adresu a 1 Amaterský Literární Občasník (1ALO) - dobrá společnost :-) . Jde nám nyní o váš názor na Promlky jako takové i na daný článek. Jeho přepis je přesný a proto odpusťte případné chyby (včetně typografických) - vyjímečně ne nám.

L.F.

promlky.unas.cz/promlky.html

Literární časopis (měsíčník) Promlky, redaktorka Lucie Filipská (e-mail: lucie.filipska@seznam.cz), adresa: L.F., Haškovcova Lhota 34, 391 01 Bechyně. Jakýsi hybrid mezi časopisem a literárním serverem, na obsahu se výrazně podílí čtenáři-"zasilatelé".

Až přeplácané odkazy - na horní liště a vlevo. Rubriky serveru: Servis, Knihy, Výročník, Literární soutěže, Odkazy, Redakce. Rubriky časopisu: Úvodník, Texty, Perly, Oko, Fórum, Výtvarné umění, Rozhovory, Monografie, Teorie. Dole ještě "jede" řádek s výročími měsíce (stejný obsah jako Výročník). Texty (novinky) jsou připojovány, jak dojdou - básně R. Hromuška, Markéty J., V. Karla, J. Musila, M. Plchoutové, podobně próza - J. Zeman, J. Říha, dále písňové texty, rondely, sonety, překlady; ke všemu je možné se vyjádřit.

Perly jsou výpisky ze světa kolem nás, Oko - reportáže z dění, Fórum - názory, Rozhovor (s básnířkou T. Janouškovou), Monografie představuje V. Nezvala, Teorie vysvětluje haiku, rondel a sonet. Servis - kde se co děje, Knihy zajímavé tituly (naposledy listopad). Literární soutěže - seznam a propozice s uzávěrkami (je jich poměrně dost). Mapování českých literárních a kulturních časopisů...

Informační "obsah" je kvalitnější než původní tvorba.

-kp-

Dvoustranu připravil Vladimír Trojánek

Číst ohlasy Napsat ohlas

Zpět na hlavní stránku