ANTIDISKOTÉKA

4. listopadu jsem v C. K. Solnici v Českých Budějovicích navštívil pravidelnou antidiskotéku renomovaného hudebního kritika a publicisty Jiřího Černého. Pan Černý během těchto večerních akcí pouští a komentuje nejnovější alba a nahrávky, které byly v poslední době vydány a které stojí za povšimnutí. Navíc není specificky žánrově zaměřený a dává tak posluchačům možnost vybrat si z nabídky "to své", nebo naopak objevovat nové hudební zkušenosti v žánrech po kterých by za normálních okolností nesáhli. Zajímavé je, že tyto hudební večery pořádá již úctyhodných 33 let.

Večer byl rozdělen na dvě části, mezi kterými byla patnáctiminutová přestávka. V první části pan Černý pouštěl a komentoval to, co mu z nových nahrávek připadalo nejzajímavější. Zazněly písničky z alb jako Smile od Bryana Wilsona, Burn The Maps skupiny The Frames, Nebe počká od Karla Plíhala, Hovada Boží skupiny Jablkoň a mnoho dalších. Během přestávky pan Černý posluchačům poskytnul krabici plnou relativně nově vydaných CD a zájemci mohli na papír napsat co by chtěli slyšet v druhé části večera a své dotazy.

Program sice trval přes dvě a půl hodiny, ale vzhledem k poutavým a úsměvným komentářům pana Černého a množství kvalitní hudby nebylo vůbec těžké "vydržet" až do konce. Pokud byste chtěli některou z jeho antidiskoték navštívit a poučit se o dnešní hudební scéně, sledujte program C. K. Solnice na těchto stránkách.

J. Chlumský

Zpět na hlavní stránku