Velká hvězda v malém městečku

20. dubna 2001 do malého moravského městečka Jimramov zavítala populární slovenská skupina Tublatanka. Některým z vás již nadále ji netřeba představovat, ale pro vás ostatní. Tublatanka je rocková kapela, která má čtyři členy: JurajeTopora, Jozefa Dubána, Martina Uherčíka a zpěváka Martina Ďurindu. Ačkoli se na hudební scéně pohybuje již 16 let, nečekejte, že na jeviště přijdou čtyři strejdové. Ale připravte se, zvláště vy milé dámy, na velmi pohledné muže, kteří to umí jaksepatří "rozpálit." Na svém kontě mají 10 alb, 5 singlů, 2 sólová alba a dokonce i videofilm.

Předkapelou byla brněnská skupina Imrvére, která se snažila rozehřát a naladit, zatím ne příliš velký, dav lidí. Úderem 23.00 hodiny jeviště potemnělo, aby se následně znovu rozsvítilo a v plné parádě vystoupila Tublatanka. Sál byl plný a mohutně povzbuzoval a prožíval dvouhodinovou show, při které se střídali starší a novější písničky z repertoáru skupiny. Atmosféra byla více než skvělá. Po vytleskaném přídavku se Maťo Ďurinda rozloučil za skupinu slovy:"Ďakujem! Česká republika je skvelá!"

Jsem velmi ráda, že rozdělení republik neznamená také rozdělení české a slovenské kultury. Až bude někde hrát Tublatanka běžte a zavzpomínejte na staré hity a poslechněte si nové. A vy, kteří název skupiny slyšíte poprvé, neváhejte a také navštivte koncert, protože věřím, že i vám se bude tento slovenský poklad líbit a stanete se příznivci Tublatanky.

Hana Plchoutová

Zpět na hlavní stránku