Do této rubriky můžete zasílat veselé až trapné komerční texty, výňatky z tisku, ať už celostátního, regionálního, odborného apod.

Věnec na dveře a na stěnu.

Nádherá bysta anděl z keramiky na sebe přitáhne všechny pohledy a dodá tomuto apartnímu věnci posetému zlatými třpytkami předvánoční kouzlo. Velmi půvabné je barevné ladění: modré kuličky a hvězdy, sytě zelené trvanlivé jedlové větvičky a zlaté a kávově hnědé ozdobné mašle.
699,-Kč

Anděl s hůlkou.

Tento kouzelný vánoční anděl od firmy Goebel vnese svou hvězdnou hůlkou světlo do ponurého ročního období - obraz plný intenzivní vánoční symboliky. Tento překrásný sběratelský kousek z jemné kameniny je láskyplně ručně malovaný, húlka je z pozlaceného kovu. V cca 16 cm.
1.949,-Kč

Anděl roku 2004.

Prostě k pomilování je tento andílek se svým medvídkem! Série limitována na rok 2004. Opravdový sběratelský kousek od firmy Goebel. Vyrobený z jemné kameniny a dovedně ručně malovaný. S certifikátem. V cca 13cm.
1.949,-Kč
(odkaz)

Anděl hrající na čelo "2004".

Zbožně a oddaně hraje tento andílek na čelo svou nejkrásnější melodii - na Ježíškovu počest! - Exkluzivně pro zásilkový obchod vyrobila firma Goebel tento jemnocitný malý hudební výjev z kameniny, dovedně ručně malovaný. Potěšte se tímto báječným sběratelským kouskem nebo ho darujte pro radost druhým. Série limitovaná na 10 000 kusů. S certifikátem. V cca 12 cm.
1.949,-Kč

Medvídek "Anděl".

Pouze 250 kusů tohoto kouzelného medvídka bylo vyrobeno v americké edici - prvotřídní sběratelská rarita! A jako každý medvídek od firmy Hermann také tento výrobek si vás získá tradičním provedením z pravé mohérové kožešiny, s pevně vycpaným tělem a vyšitým čenichem. Jeho osobní údaje a číslo jsou vyšité na prackách. - Tento andělský medvídek je navíc vybaven hudebním strojkem, z nějž zní překrásná vánoční píseň od Mendelssohna-Bartholdyho. S certifikátem. cca 40 cm.
5.809,-Kč
(odkaz)

Scéna ze zimního lesa, 6dílná sada.

Losi na lyžích se svatozáří a křídly - veselí dřevění mládenci, kteří se s dárky prokousali zasněženou skandinávskou krajinou, působí jako velmi originální upoutávka v hale nebo v chráněném venkovním vchodu! Jsou náročně ručně dekorovaní a spolu se čtyřmi dřevěnými jedličkami navodí veselou zimní náladu! Každý strom je trochu jiný, protože kmen a kuláč jsou z neopracovaného dřeva. Jedle v cca 52/48/36/31 cm, losi cca š 24 x v 55 cm.
2.339,-Kč
(odkaz)

Zde: http://www.schaefer-boutique.cz si můžete katalog prolistovat celý. Opravdu to stojí za to. Jde o vrchol reklamního textařství ;).

objevila Lucie Filipská

OPILÁ ŽENA KOUSLA STRÁŽNÍKA

ZÁBŘEH Devětatřicetiletá žena kousla v noci na úterý u benzinové stanice v Zábřehu na Šumpersku místního strážníka do ruky a poškodila vůz republikové policie. Žena se dopouštěla výtržností. Když se na místo dostavila hlídka místní policie, sprostě jim začala nadávat. Při zákroku kousla strážníka do zápěstí a způsobila mu zranění s dobou léčení do sedmi dnů. "Divoška" je obviněna z útoka na veřejného činitele a výtržnictví, za což ji hrozí až tři vězení.

převzato z agentury ČTK...

Japonský rolník přemohl medvěda judistickým chvatem z televize.

TOKIO- Divoky medved v japonskych lesich zrejme prozil nejvetsi ohromeni sveho zivota, kdyz jej triasedmdesatilety rolnik dostal k zemi judistickym chvatem. Informovaly o tom vcera japonske deniky. Rjutarjo Jahata sbiral houby v severni prefektury Iwate, kdyz se k nemu z housti priblizil 125 kilogramu vazici medved. Rolnik pouzil proti hunacovi, ktery vazil dvakrat vice nez on, chvat tomoenage, kterym jej dostal k zemi vyuzitim vahy vlastiho tela pri padu dozadu. Jahata, ktery se pry judu naucil s televize, tvrdi, ze jis uz drive premohl dva medvedy.

osobní vtipný komentář mě, jako v případě Pavla a Lucky, ani žádný nenapadá...

Honza Říha

Nechte mluvit odborníky!

V plzeňském čtvrtletníku Spektrum jsme se (již potřetí) setkali s odborníkem na internetové publikování Miroslavem Vejlupkem. (Čtenářům připomínám článek Šikovně Tvarovaný almanach v rubrice Fórum.) Z jeho textu nazvaného Plzeňští spisovatelé elektronicky mne zaujal následující odstavec:

Adieu 2000 (almanach pana Vejlupka vystavený na internetu - pozn. red.), testující perspektivy literárně - estetického výrazu v elektronicky komunikující společnosti, aposteriori odmítl chápání elektronického média jako tkanice kolem modrozelené planety: nejde jen o médium, jde zejména o kyberprostor a je to člověkův nekonečně rozlehlý životní prostor, vybízející lidské vlohy tvořit a duševní potřebu žít v dimenzích nematerialistického. Maršrúta technokratů není zkrátka natolik precízní, aby potlačila zvláštnosti nazření života a světa jedinci a skupinami, kterým se krásné slovo stalo metodou i východiskem. Literatura se ubírá v souřadnicích možného a chtěného.

Děkujeme panu Vejlupkovi za hlubokou myšlenku.

Pavel

Pohoda jako když vyšije

Jedná se o reklamní článek firmy Douwe Egberts, ve kterém tato vyzdvihuje kvalitu básní tištěných na své reklamní hrníčky. I jméno soutěže, ve které je můžeme získat, zdá se mi velmi nápadité: "Hrnky za body pro chvíle pohody" Nejprve jednu z básní. Autorka se snad nebude zlobit za tuto reklamu.

Když z nebe
k zemi padá vločka
a na klíně Ti přede kočka,
když ve váze jsou čerstvé květy
a kolem zní jen samé milé věty,
když někdo řekne: Mám Tě rád
a nechybí Ti kamarád,
když vyhnou se Ti nehody,
to vše jsou tváře pohody...
Jolana Tuhá, Přelouč

Proč také nepíšete takové krásně srozumitelné verše mí milí, poetičtí autoři.

A nyní něco o autorce. Pro začátek z jejích úst:
"Básničky jsem psala už jako dítě na základní škole a dodnes jimi obdarovávám své známé, když mají narozeniny nebo svátek," usmívá se Jolana, která se v dětství účasnila mnoha literárních soutěží a také přispívala svými básničkami, povídkami a reportážemi do dětských časopisů.

A ještě něco pikantního ze soukromí:
Kromě toho, že píše básničky, také ráda cvičí aerobik, jezdí na kole a věnuje se ručním pracem, jako je vyšívání, pletení, šití nebo paličkování. Nesmíme zapomenout na vaření, které oceňuje zejména její přítel. "Vyzkoušela jsem spoustu receptů, ve kterých se používá káva, od sušenek, přes buchty až po speciální kávové nápoje," dodává Jolana. "nejvíce jsme si ale oblíbili nápoj zvaný Brazilská káva... Tuto dobrotu si dáváme s přítelem vždy, když si chceme odpočinout a vytvořit atmosféru pohody. A té není nikdy dost."
Pokud si také myslíte, že slečna vznikla v dílně Dowe Egberts, hlasujte teď. Pokud si myslíte, že je slečna skutečná, hlasujte teď.

L.F.

Reklamní leták

Numismatika, Poklady českého národa, představuje kolekci uměleckých porcelánových talířů - vydávanou v omezeném nákladu - "Nejvěrnější přítel člověka"

Stejně jako ostatní psi potřebuje i lovecký pes pociťovat lásku, náklonnost a něhu svého pána. Pes si se svým věrným a upřímným pohledem snadno získá přátelství člověka a na oplátku dodává svému pánovi odvahu, chrání jej a čeká na jeho povely, aby je mohl splnit. Někdy si ovšem dokáže prosadit svoji vůli, ale hned vzápětí je nadšený, horlivý a poslušný a nikdy nepociťuje potřebu pomstít se. Jeho pocity jsou věrné a stálé.

Na počátku byl lov

Lovecký pes běží vedle svého pána, připraven mu asistovat, splnit jeho příkazy a ulovit srstnatou nebo pernatou zvěř, která žije v lese nebo se skrývá v polích...připomíná to dávnou dobu, kdy člověk, země i zvíře splynuli ve věčném rituálu lovu.

Neobyčejně věrně
ztvárněné portréty

Ráno v Irsku, v husté mlze se míchají vůně spálené rašeliny a mořských řas, zde můžeme spatřit vybíhat z lesíku velkého zlatokaštanového setra, který v pevně sevřených zubech pyšně drží nádhernou koroptev. Ó, jak je pyšný! Splnil svůj úkol a jeho pán bude spokojen.

(Jedná se sice o pouhé ukázky z obsáhlejšího díla, přesto je poznat, že se jedná o literární perly nebývalé kvality. Ostatně i vkusně pojaté portréty loveckých psů na kvalitním porcelánu za směšně nízkou cenu 1.495 Kč za kus jsou pravým uměleckým skvostem ;-) pozn. red).

Zpět na hlavní stránku