Září 2005

Umění pavouka
Umění pavouka; Autorka: Jana Svobodová

Prázdniny utekly a na mně je, abych napsal úvodník pro odpočaté zářijové Promlky. Přes léto jsme vám sice nepřinesli příliš duševní potravy, ale přeci jen se cosi významného dělo. Pavel obdařil Promlky novými střívky a v tomto zářijovém čísle by se měl vytáhnout poslední steh. Významně se tím zlepší metabolismus celého časopisu a to co mu naservírujeme bude rychleji stráveno a vyvrženo ve formě, kterou znáte z těchto stránek. Na nás, redaktorech, zase je, aby bylo stravitelné a chutné to, co si budete chtít přečíst Vy. Snad se to povedlo. Sám v tuto chvíli netuším, co všechno z čerstvě prostřených Promlk zavoní, ale doufám, že si vyberete. Kdybyste navíc chtěli přidat nějakou vaši chuťovku, budeme rádi. Stále máme žalostně málo redaktorů a reportéři z jiných částí republiky by přišli vhod. Co vy na to?

Jan Chlumský

Jiří Dokoupil

Jen proto
že vlaky nejezdí pod našimi okny - žiji
jinak bych se poddal
přítulnosti ojetých kol
bez zbytečných slov se jednou večer
odporoučel
volný, neobjasněný jako jeho každé ráno

Zašlete nám své texty, pokud se budou do některého čísla hodit, rádi je zveřejníme. Stále hledáme další redaktory i příležitostné přispěvatele. Vítáme jakoukoliv spolupráci!
Pokud se vám náš časopis líbí a chcete šířit jeho věhlas, můžete si vytisknout náš informační leták a vyvěsit jej v knihovnách, literárních kavárnách, klubech nebo na jiných k tomu vhodných místech.
Dáváte-li přednost starému dobrému papíru, zkuste si vytisknout verzi čísla v PDF (168 kB) (nekomerčně volně šiřitelná).